Ana Sayfa 5. Sınıf 5. Sınıf Fen Bilimleri Bursluluk Sınavı Denemesi

5. Sınıf Fen Bilimleri Bursluluk Sınavı Denemesi

2377
0
5. Sınıf Fen Bilimleri Bursluluk Sınavı Denemesi
5. Sınıf Fen Bilimleri Bursluluk Sınavı Denemesi

5.Sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanmış olan dokümanları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Tamamı yeni nesil olan ve aynı zamanda beceri temelli sorulardan oluşan 25 soruluk Altın Gol Fen Bilimleri Bursluluk Sınavı sizlerle. Hazırlanan deneme sınavını verilen sürede çözerek bursluluk sınavı için çalışmalar yapabilirsiniz. Sorular Hayalimo kitaplarının yazarları olan sayın Oral Akça ve Şenol Nardan öğretmenlerimiz tarafında hazırlanmıştır. Bursluluk sınavı özgün soruları aynı zamanda görselleriyle ve düzeniyle de ön plana çıkmaktadır. Sevgili öğrenciler, görseller ve düzenlemeler sayesinde soru çözmek artık çok daha eğlenceli, eğitici bir hale gelecek. Ayrıca sizler için özenle hazırlanmış olan fen bilimleri dersine ait diğer dokümanları görmediyseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Not: Bursluluk sınavını kendi belirlediğiniz süreler içerisinde çözebilirsiniz ancak sınavdaki sorular için yaklaşık 40 dakika önerilmektedir.

5.Sınıf fen bilimleri bursluluk sınavı içerisinde bulunan konular:

  • Güneş, Dünya ve Ay
  • Canlılar Dünyası
  • Kuvvetin Ölçülmesi ve Sürtünme
  • Madde ve Değişim
  • Işığın Yayılması
  • İnsan ve Çevre
  • Elektrik Devre Elemanları

Soru çözmenin eğlenceli haline ulaşmak Hayalimo ve matGO akademiyle artık çok daha kolay.  Aşağıda bulunan butona basarak 5.Sınıf Altın Gol Fen Bilimleri Bursluluk Sınavına tamamen ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca, diğer sınıflara ait dokümanlara da aşağıdaki bağlantılardan göz atabilirsiniz.

Not: Herhangi bir sorunla karşılaştığınız zaman aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. MatGO Akademiyi yakından takip etmek aynı zamanda görüş ve önerilerinizi bildirmek için bizleri instagram ve facebook hesaplarımızdan da takip etmeyi unutmayın.

Önceki İçerik14 Şubat Matmentör Denemesi Video Çözüm+PDF
Sonraki İçerikMatematik Dersi İçin En Kullanışlı 5 Web 2.0 Aracı
matGO Akademi online deneme sınavı hizmeti sunar.

BİR CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız