Ana Sayfa 6. Sınıf 6. Sınıf Fen Bilimleri 2. Ünite Bulmaca ve Cevapları

6. Sınıf Fen Bilimleri 2. Ünite Bulmaca ve Cevapları

1140
0
6. Sınıf Fen Bilimleri 2. Ünite Bulmaca ve Cevapları
6. Sınıf Fen Bilimleri 2. Ünite Bulmaca ve Cevapları

   Değerli 6. Sınıf öğrencileri, sizler için hem eğlendiren hem de öğreten dokümanlar sunmaya özen gösteriyoruz. Birçoğunuzun bulmaca çözme etkinliklerini eğlenerek yaptığını biliyoruz. MatGO Akademi olarak bugün sizlerle Hayalimo Yayınlarının fen bilimleri dersi için özenle hazırladığı 7 adet bulmacayı sunacağız. Günlük hayatta eğlenerek çözdüğümüz bulmacalar fen bilimleri dersiyle birleştirildi, böylece kıymetli öğrencilerimizin eğlenerek öğrenmesi hedeflendi. Bulmaca sayesinde kısa bir şekilde konu açıklarınızı kapatabilirsiniz.  Kısa ve açıklayıcı cümlelere yer verilerek bulmacada çözülen bilgilerin daha akılda kalıcı olması sağlandı. Hayalimo Yayınları renkli ve özgün tasarımlarıyla fen bilimleri dersine güzellik katmaya devam ediyor. Ayrıca bulmacaların tamamı müfredatta yer alan konulara uygun olarak hazırlanmıştır. Paylaşımımızın içerisinde yer alan konulara aşağıdan ulaşabilirsiniz. 6. Sınıflar için hazırlanan diğer dokümanlara da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bulmaca İçerisinde Yer Alan Konular:

  • Güneş Sistemi ve Tutulmalar
  • Vücudumuzdaki Sistemler

     Sevgili öğrencilerimiz bulmaca ve cevaplarını aşağıda bulunan butona tıklayarak indirebilirsiniz.

       İçinde bulunduğumuz durumlar nedeniyle belki toplu bir şekilde okullarda ya da kurslarda deneme sınavlarına katılamıyor olabilirsiniz. MatGO Akademi bu süreçte de yanınızda olmaya devam ediyor. Sizler için öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan online deneme sınavlarımıza katılabilirsiniz. Üstelik tamamen ücretsiz bir şekilde yapılan bu sınavlarımız hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. Online denememize katıldıktan sonra yayınlanan cevap anahtarıyla cevaplarınızı kontrol edebilir ve sıralamanızı görebilirsiniz. Tüm öğrencilerimize eğitim hayatında başarılar dileriz.

   MatGO Akademiyi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz. Son olarak öğretmen ve öğrencilerimiz için hazırlanan köşe yazılarını da dilerseniz inceleyebilirsiniz, keyifli okumalar dileriz.

Önceki İçerik5. Sınıf Fen Bilimleri Aralık Ayı Örnek Soruları
Sonraki İçerik6. sınıf Fen Bilimleri 5. Ünite Ses ve Özellikleri Konu
matGO Akademi online deneme sınavı hizmeti sunar.

BİR CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız