Ana Sayfa Köşe Yazıları Matematik Dersi İçin En Kullanışlı 5 Web 2.0 Aracı

Matematik Dersi İçin En Kullanışlı 5 Web 2.0 Aracı

20151
0
Matematik Dersi İçin En Kullanışlı 5 Web 2.0 Aracı
Matematik Dersi İçin En Kullanışlı 5 Web 2.0 Aracı

Bildiğiniz gibi yaklaşık 1 senedir salgın hastalıktan dolayı eğitim ve öğretime önce ara verdik sonra ise uzaktan yapmaya başladık. Uzaktan yaptık ama ne kadar başarılı olabildik bu tartışma konusu elbette. Yine de öğretmenlerimize bakarsak herkes elinden geleni yapmaya çok gayret ediyor. Uzaktan eğitimde en çok karşımıza çıkan kavram ise Web 2.0 aracı kavramı oldu. Bu yazıda sizlere Matematik dersinde kullanabileceğiniz en kullanışlı 5 web 2.0 aracı konusunda kısa bilgilendirmeler yapacağım. Başlayalım.

1Phet

Phet Nedir Nasıl Kullanılır

Phet aracı özellikle sayısal diye tabir ettiğimi Fen Bilimleri ve Matematik dersleri için ön plana çıkan web 2.0 araçlarından birisi. Bu araç, çevrimiçi bir simülasyon aracıdır. Özellikle Matematik derslerinde birçok farklı konuda öğrencilerin yaparak öğrenmelerine katkıda bulunabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu aracı ister online ortamda isterseniz bilgisayarınıza indirerek kullanmanız mümkün.

Phet web 2.0 aracı ile öğrenciler simülasyonlarla öğrendiklerini pekiştirebilmektedirler. Yaparak öğrenme sayesinde kalıcılık da artmaktadır. Bu aracın dili İngilizce olsa da bunu tarayıcılarda bulunan Türkçe diline çevir yardımıyla Türkçe kullanmanız da mümkündür.

Phet sitesine gitmek için tıklayın

Önceki
Önceki İçerik5. Sınıf Fen Bilimleri Bursluluk Sınavı Denemesi
Sonraki İçerik7 Şubat Pazar 5. Sınıf Online Matematik Denemesi PDF
İngilizce Öğretmeni - Öğretim Tasarımcısı

BİR CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız