Ana sayfa Köşe Yazıları Matematik Dersi İçin En Kullanışlı 5 Web 2.0 Aracı

Matematik Dersi İçin En Kullanışlı 5 Web 2.0 Aracı

13906
0

Bildiğiniz gibi yaklaşık 1 senedir salgın hastalıktan dolayı eğitim ve öğretime önce ara verdik sonra ise uzaktan yapmaya başladık. Uzaktan yaptık ama ne kadar başarılı olabildik bu tartışma konusu elbette. Yine de öğretmenlerimize bakarsak herkes elinden geleni yapmaya çok gayret ediyor. Uzaktan eğitimde en çok karşımıza çıkan kavram ise Web 2.0 aracı kavramı oldu. Bu yazıda sizlere Matematik dersinde kullanabileceğiniz en kullanışlı 5 web 2.0 aracı konusunda kısa bilgilendirmeler yapacağım. Başlayalım.

2Wordwall

Wordwall aracı da birçok ders için olduğu gibi Matematik dersi için de çok faydalı uygulamalardan birisi. Wordwall ile eğlenceli oyunlaştırma etkinlikleri ile Matematiği öğrencilerinize sevdirebilirsiniz. Bu araç ile basit anlamda Matematik işlemlerini, ders sonu ölçme ve değerlendirme uygulamalarını yapmak için oldukça faydalı bir uygulama. Sizler de Wordwall kullanarak ücretsiz bir şekilde kolayca etkinlik hazırlayabilirsiniz.

Bu araç ile kendi etkinliklerinizin yanı sıra diğer öğretmenlerin etkinliklerini de kullanmanız mümkün. Wordwall kullanımı da oldukça basit bir araç. Matematik dersinde Wordwall uygulamaları tasarlayarak daha eğlenceli dersler hazırlayabilirsiniz.

Wordwall sitesine gitmek için tıklayın

BİR CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız